FAMU
    FILMOVÁ A TELEVIZNÍ FAKULTA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE
 english 
ATLANTIDA, 2003 - film studentského štábu FAMU míří do Cannes 2017-05-10

Do letošní studentské soutěžní sekce Cinéfondation, jedné z nejvýznamnějších soutěží krátkých filmů na světě, byl vybrán česko-slovenský studentský film režiséra Michala Blaška, posluchače bratislavské VŠMU. Film vznikl v koprodukci FAMU a VŠMU. Pražský školní štáb zastupoval Adam Mach za kamerou, Petr Hasalík se ujal střihu, Veronika Jelšíková film produkovala a tutorem byl prof. Pavel Marek.


Dva mladí hrdinové tohoto bakalářského filmu se čtyři roky před vstupem Slovenska do schengenského prostoru pokouší dostat přes ukrajinské hranice a následně do Berlína, své vysněné cílové destinace. Přítel ale dívku při ilegálním přechodu opustí a ta se nakonec musí živit jako prostitutka.


Projekt Atlantida, 2003 se už od počátku jevil jako nadstandardní krátký film, který unikátně vznikl ve spolupráci studentských štábů dvou filmových škol”, říká Marta Švecová Lamperová, vedoucí Katedry produkce FAMU. “Setkala jsem se s ním již při v rámci MIDPOINTU, mezinárodního vzdělávacího programu, který nabízí studentům a mladým profesionálům filmovou dramaturgii a podporuje spolupráci scenáristy, režiséra a producenta v tvořivém procese vývoje díla. Již tam bylo zjevné, že se jedná o ambiciózní a připravený projekt a my všichni mu přejeme hodně štěstí v letošním klání v Cannes”, dovává Lamperová.


Film Atlantida bude uveden v rámci jubilejního 70. ročníku mezinárodního festivalu v Cannes, jemuž letos předsedá španělský režisér, scenárista a producent Pedro Almodóvar.

O soutěži Cinéfondation: Cílem této soutěže zaměřené na tvorbu filmových škol z celého světa je vyhledávání nových talentů. Od roku 1998, kdy soutěž vznikla, je každoročně v rámci MFF Cannes promítáno kolem pěti desítek krátkých a středně dlouhých studenstkých filmů v Salle Buñuel.


Oficiální trailer: https://vimeo.com/213408557


Atlantis_2003_still1.jpg


Originální název: Atlantída, 2003 / Anglický název: Atlantis, 2003

Země vzniku: Slovenská republika, Česká republika

Rok výroby: 2017

Stopáž: 30 minut

V hlavních rolích: Levan Mania, Elizaveta Maximova, Vladislav Šarišský

Režie, scénář: Michal Blaško

Kamera: Adam Mach

Střih: Petr Hasalík

Zvuk: Ivan Ďurkech

Kostýmy: Eva Miškovičová

Umělecké vedení: Sofie Othmanová

Produkce: Veronika Jelšíková, Jakub Brychta

Producenti: Filmová a televizní fakulta VŠMU a Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze (FAMU)


   Kontakt