FAMU
    FILMOVÁ A TELEVIZNÍ FAKULTA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE
 english 
FAMU FILMY NA 13. ROČNÍKU FESTIVALU KRÁTKÝCH FILMŮ PRAHA 2018-01-17

Do soutěžní sekce „Národní soutěž“ 13. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, který se koná od 17. 1. do 21. 1. (http://pragueshorts.com) byly vybrány čtyři filmy studentů FAMU. Gratulujeme!


Místo - režie Tereza Vejvodová
(http://pragueshorts.com/cs/program/film/24903-Misto)

Kamion - režie Adam Mach, Michal Blaško (http://pragueshorts.com/cs/program/film/24258-Kamion)
Bo Hai - režie Dužan Duong
(http://pragueshorts.com/cs/program/film/24940-Bo-Hai)
Atlantida, 2003 - režie Michal Blaško
(http://pragueshorts.com/cs/program/film/24939-Atlantida-2003)


Projekce se konají 19. 1., 18:00 Kino Pilotů, 21. 1., 15:30 Světozor (malý sál)


Národní soutěž Festivalu krátkých filmů Praha

Prostor domácí krátkometrážní tvorbě byl v programu festivalu věnován již od jeho založení v roce 2005. Letos poprvé však tvůrci mohli přihlašovat své filmy vyrobené v průběhu roku 2017 do nové Národní soutěže. Ta představí pětici studentských filmů; čtyři natočené v produkci či koprodukci pražské Filmové a televizní fakulty AMU a jeden, který vznikl v česko-americké koprodukci. Porota této soutěžní sekce udělí Cenu pro nejlepší film Národní soutěže, se kterou se pojí finanční odměna 2 tisíce Euro, a může udělit také Zvláštní uznání.


O festivalu


Festival krátkých filmů Praha organizuje společnost Film Servis Festival Karlovy Vary, pořadatel Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.


Již po třinácté máte možnost užít si ty nejlepší a nejzajímavější krátké filmy z celého světa. Vedle dvacítky filmů vybraných pro Mezinárodní soutěž, a pětice, tvořící náš short list letos poprvé vyhlášené soutěže o nejlepší český krátký film, se můžete těšit na tradiční programy i jedinečné tematické bloky.


V sekci Labo si můžete dopřát filmy, jež chtějí být víc zážitkem než vyprávěním, v Brutal Relax Show na vás čeká nemilosrdný půlnoční set, kterým vás opět provede Simona Babčáková. Těm z vás, kdo by se rádi alespoň trochu vyznali v srdcích a mysli mužů, lze doporučit blok Muž – návod k použití, Světy zítřka jsme pak přichystali pro fanoušky sci-fi. Life on Mars je tu pro ty, kteří chtějí poznat nejoceňovanější naštvané filmy současnosti. Program #followme je určený prioritně uživatelům sociálních sítí a konzumentům digitálních forem odreagování. Program Stink Films je poctou jedné z nejkreativnějších a nejoceňovanějších produkčních společností současnosti, jež z reklam dokázala udělat originální krátké filmy a pro niž pracuje třeba i Ivan Zachariáš. Pro děti od 5 do 9 let jsme i letos nachystali program animovaných filmů Pragueshorts dětem. A úplně samostatnou část festivalu tvoří premiérově připravená VR zóna, kde si můžete nasadit helmy a seznámit se s tím, jak nově také může vypadat audiovizuální zážitek.   Kontakt