FAMU
    FILMOVÁ A TELEVIZNÍ FAKULTA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE
 english 
FAMU FILMY NA 13. ROČNÍKU FESTIVALU KRÁTKÝCH FILMŮ PRAHA 17.01.2018

Do soutěžní sekce „Národní soutěž“ 13. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, který se koná od 17. 1. do 21. 1. (http://pragueshorts.com) byly vybrány čtyři filmy studentů FAMU. Gratulujeme!


Místo - režie Tereza Vejvodová
(http://pragueshorts.com/cs/program/film/24903-Misto)

Kamion - režie Adam Mach, Michal Blaško (http://pragueshorts.com/cs/program/film/24258-Kamion)
Bo Hai - režie Dužan Duong
(http://pragueshorts.com/cs/program/film/24940-Bo-Hai)
Atlantida, 2003 - režie Michal Blaško
(http://pragueshorts.com/cs/program/film/24939-Atlantida-2003)


Projekce se konají 19. 1., 18:00 Kino Pilotů, 21. 1., 15:30 Světozor (malý sál)


Národní soutěž Festivalu krátkých filmů Praha

Prostor domácí krátkometrážní tvorbě byl v programu festivalu věnován již od jeho založení v roce 2005. Letos poprvé však tvůrci mohli přihlašovat své filmy vyrobené v průběhu roku 2017 do nové Národní soutěže. Ta představí pětici studentských filmů; čtyři natočené v produkci či koprodukci pražské Filmové a televizní fakulty AMU a jeden, který vznikl v česko-americké koprodukci. Porota této soutěžní sekce udělí Cenu pro nejlepší film Národní soutěže, se kterou se pojí finanční odměna 2 tisíce Euro, a může udělit také Zvláštní uznání.


O festivalu


Festival krátkých filmů Praha organizuje společnost Film Servis Festival Karlovy Vary, pořadatel Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.


Již po třinácté máte možnost užít si ty nejlepší a nejzajímavější krátké filmy z celého světa. Vedle dvacítky filmů vybraných pro Mezinárodní soutěž, a pětice, tvořící náš short list letos poprvé vyhlášené soutěže o nejlepší český krátký film, se můžete těšit na tradiční programy i jedinečné tematické bloky.


V sekci Labo si můžete dopřát filmy, jež chtějí být víc zážitkem než vyprávěním, v Brutal Relax Show na vás čeká nemilosrdný půlnoční set, kterým vás opět provede Simona Babčáková. Těm z vás, kdo by se rádi alespoň trochu vyznali v srdcích a mysli mužů, lze doporučit blok Muž – návod k použití, Světy zítřka jsme pak přichystali pro fanoušky sci-fi. Life on Mars je tu pro ty, kteří chtějí poznat nejoceňovanější naštvané filmy současnosti. Program #followme je určený prioritně uživatelům sociálních sítí a konzumentům digitálních forem odreagování. Program Stink Films je poctou jedné z nejkreativnějších a nejoceňovanějších produkčních společností současnosti, jež z reklam dokázala udělat originální krátké filmy a pro niž pracuje třeba i Ivan Zachariáš. Pro děti od 5 do 9 let jsme i letos nachystali program animovaných filmů Pragueshorts dětem. A úplně samostatnou část festivalu tvoří premiérově připravená VR zóna, kde si můžete nasadit helmy a seznámit se s tím, jak nově také může vypadat audiovizuální zážitek.   Kontakt