FAMU
    FILMOVÁ A TELEVIZNÍ FAKULTA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE
 english 
VĚZENÍ, film studentského štábu FAMU, míří na prestižní filmový festival v San Sebastiánu 2017-08-31

Imprisoned_directors photo_Damia.jpgDo letošní studentské soutěžní sekce International Students Meeting prestižního filmového festivalu ve španělském San Sebastiánu byl vybrán český studentský film Vězení režiséra Damiána Vondráška, studenta Katedry režie FAMU. Film, který byl v České republice představen na letošním mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v rámci sekce Future Frames, bude mít tak na nejprestižnějším španělském festivalu svoji světovou premiéru.


Soutěž „International Students Meeting“ se bude konat v rámci letošního 65. ročníku filmového festivalu San Sebastiánu ve dnech 25. – 29. září 2017. Cílem této každoroční soutěže je představit nejtalentovanější budoucí filmové tvůrce z celého světa. Porota vybírala z celkem 209 přihlášených prací ze 110 filmových škol ze 45 zemí světa. Do nejužšího výběru se dostalo celkem 14 filmů z Argentiny, Belgie, České Republiky, Chorvatska, Francie, Německa, Izraele, Mexika, Portugalska, Ruska, Španělska a USA.

Kromě soutěže jako takové je pro účastníky připraven atraktivní program ve formě workshopů a masterclasses, které povedou významní filmový tvůrci, jako např. americký režisér Todd Haynes, japonský režisér Nobuhiro Suwa nebo významný francouzský dokumentarista Raymond Depardon. Porota, složená ze studentů pedagogů filmových škol, které předsedá filmový režisér José Luis Torres Leiva z Chile, udělí vítěznému filmu ocenění Orona Award a finanční odměnu 5000 EUR.Účast studentského snímku Vězení je významný úspěch české kinematografie. Z novodobé historie byl na tento festival kategorie A, řadící se mezi nejvýznamnější světové festivaly, vybrán v roce 2005 film Štěstí režiséra Bohdana Slámy, který zde získal cenu Zlatá mušle za nejlepší film. V roce 2015 byl přijat do soutěže Rodinný film slovinského režiséra Olma Omerzua, který absolvoval pražskou FAMU.

Českou festivalovou delegaci tvoří studentský filmový štáb ve složení Damián Vondrášek (režie), Martina Netíková a Marek Dusil (produkce) a Filip Marek (kamera). Doplní jí další student z Katedry režie FAMU, Šimon Holý, který zasedne v mezinárodní studentské porotě.

O režisérovi:
Damián Vondrášek se narodil v Praze v roce 1991. V současnosti studuje na Katedře režie FAMU pod vedením Bohdana Slámy. Jeho poslední film Vězení byl nominován na cenu Magnesia za nejlepší studentský film soutěže Český lev.


Synopse filmu Vězení:
Nabídka na pozici vychovatele ve vězení by nezaměstnanému učiteli Jakubovi mohla pomoci vyřešit nelehkou rodinnou situaci. Jeho již tak nízké sebevědomí neustále shazuje tchán, který si svého zetě určitě představoval jinak. Klaustrofobní návštěva ve věznici ale vede jen k jedné otázce: Chce Jakub do konce života ovládat jiné nebo být sám ovládán?


Imprisoned_1 (small size).jpg

Oficiální trailer: https://vimeo.com/231287798


Originální název: Vězení / Anglický název: Imprisoned

Země vzniku: Česká republika

Rok výroby: 2016

Stopáž: 27 minut

V hlavních rolích: Jakub Koudela, Veronika Lezorčáková, Tomáš Borůvka, Michaela Procházková, Hynek Chmelař, Petr Motloch, Michal Duchek, Marek Sýkora, Kryštof Peterka

Režie, scénář: Damián Vondrášek

Kamera: Filip Marek

Střih: Jakub Podmanický

Zvuk: Luka Šuto

Kostýmy: Paulina Bočková

Umělecké vedení: Stella Šonková

Produkce: Martina Netíková

Producent: Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze (FAMU)


   Kontakt